Aquí tes os resultados dos encontros das Ligas da Costa de xuvenís, cadetes e infantís, así como as das ligas superiores, nas que hai representantes da costa.
Esta fin de semana dun total de 28 encontros, dispútase na xornada sabatina xóganse 25, e na dominical 2, e queda un da Liga da Costa Cadete, para o venres da semana que ven.
Na Liga da Costa de Xuvenís, o empate antre o Xallas, (1º), e o Sofán, (2º), fai que ainda quede en xogo o título de campióm, cos xalleiros 2 puntos por enriba dos sofanistas a falla de 3 xornadas para o remate da competición regular. Por outra banda temos que criticar o resultado do Outes-Corcubión, un 17-0 que a estas edades non se debería deixar que ocurrise.
Na Liga da Costa Cadete o Outes chégalle un empate para proclamarse campión de liga a falla de 3 xornadas para o final. O Xallas, segundo en discordia está a 10 con 12, por disputar, pois ambos teñen hoxe partido.
Na Liga da Costa Infantil o empate antre Cee e Vimianzo fai que o Outes que gañaba o seu encontro se vaia a 10 puntos dos ceenses e vimianceses, empatados a 66 puntos no segundo e terceiro posto, cos de Vimianzo segundos por golaveraxe.
LIGA DA COSTA XUVENIL
(1ª Galicia Xuvenil A Costa)
27ª Xornada
SD Sofán 2-2 Xallas FC
Sábado 11/03 ás 18:00 horas
Outes FC 17-0 UD Corcubión
Sábado 11/03 ás 11:00 horas
Cabana SD 8-1 Ponteceso-SD
Sábado 11/03 ás 18:00 horas
Muxía CF 3-3 CD Baio
Sábado 11/03 ás 17:00 horas
Corme CF 1-1 ED Os Miúdos
Sábado 04/03 ás 17:00 horas
SD Fisterra 5-3 SCDR Esteirana
Sábado 11/03 ás 18:00 horas
UD Cerqueda 3-2 UC Cee
Sábado 11/03 ás 15:00 horas
Descansa : Soneira SD
LIGA DA COSTA CADETE
(1ª Galicia Cadete A Costa)
23ª Xornada
CF Mazaricos 0-5 UC Cee
Sábado 11/03 ás 17:00 horas
EFC Camariñas “Juan Cabrejo”-EMF Vimianzo
Domingo 12/03 ás 11:00 horas
ED Os Miúdos-Xallas FC
Venres 17/03 ás 12:00 horas
UD Cerqueda 11-1 EFC de Carnota
Sábado 11/03 ás 19:00 horas
SD Fisterra 3-2 Ponteceso SD
Sábado 11/03 ás 10:30 horas
SD Sofán-Outes FC
Domingo 12/03 ás 12:00 horas
Descansa : SD Coristanco
LIGA DA COSTA INFANTIL
(1ª Galicia Infantil A Costa)
27ª Xornada
Xallas FC 7-0 EFC de Carnota
Sábado 11/03 ás 12:30 horas
ED Os Miúdos 1-3 SD Coristanco
Sábado 11/03 ás 10:00 horas
Cabana SD 3-3 SD Sofán
Sábado 11/03 ás 16:00 horas
CF Dumbría 3-1 UD Cerqueda
Sábado 11/03 ás 12:00 horas
Muxía CF 3-0 CD Concello de Zas
Sábado 11/03 ás 12:00 horas
SD Fisterra 3-2 Ponteceso SD
Sábado 11/03 ás 12:00 horas
UC Cee 3-3 EMF Vimianzo
Sábado 11/03 ás 18:30 horas
SCDR Esteirana 3-0 Corme CF
Sábado 11/03 ás 17:00 horas
Outes CF 3-0 EFC Camariñas “Juan Cabrejo”
Sábado 11/03 ás 17:00 horas
LIGAS SUPERIORES
DIVISIÓN DE HONOR INFANTIL
22ª Xornada
Arosa SC 4-0 Bergantiños FC
Sábado 11/03 ás 12:00 horas
DIVISIÓN DE HONOR CADETE
25ª Xornada
Bergantiños FC 0-1 ED Val Miñor Nigrán
Sábado 11/03 ás 12:00 horas
LIGA GALEGA CADETE
27ª Xornada
SD Viveiro 0-3 CF Dumbría
Sábado 11/03 ás 12:30 horas
LIGA NACIONAL XUVENIL
24ª Xornada
Bergantiños FC-RC Deportivo B
Domingo 12/03 ás 12:00 horas
LIGA GALEGA XUVENIL
27ª Xornada
CF Dumbría 1-10 Galicia de Caranza
Sábado 11/03 ás 16:30 horas
SCD Milagrosa Susp. Bergantiños FC B
Sábado 11/03 ás 16:00 horas
-Foto e Texto : Xosé Búa “Pirata”