Comezan as liguiñas da Copa da Costa e da loita polos títulos

Longa fin de semana no Fútbol 8 con moitos encontros.

-Comezan as liguiñas da Copa da Costa e da loita polos títulos-

-Alevíns e Benxamín Grupos Norte e Sur-

-7ª Xornada Alevíns e Benxamíns Grupo Centro e 8ª de Prebenxamíns-

Aquí tes Tódolos enfrontamentos, datas e horarios do Fútbol 8 Alevín, Benxamín e Prebenxamín da Costa. Nos Alevíns e Benxamíns da Costa Norte e Sur comezan as liguiñas tanto da Copa da Costa como da loita polo título de campións de liga, polo que varios equipos terán dous encontros estes días. Hoxe mesmo xa hai enfrontamentos, e completaranse antre mañán sábado e o Domingo, agás dous encontros que se atrasan ao día 19 e 22 de Marzal. Tamén temos a 7ª xornada nos Alevíns e Benxamíns da Costa Grupo Centro, (5º) e nos Prebenxamíns, (Grupo único)Abre a nova ao completo para ver tódolos enfrontamentos, datas e horarios, así coma o sistema de competición tanto na loita pola Fase Final da Copa da Costa, a que se unirán os equipos do Grupo Centro o acabar as ligas, e da loita polos títulos de liga.

Segue coa axenda de encontros e a información ampliada…

Preme abaixo en “Ler a nova completa…” para VER MÁIS.

FASE CLASIFICACIÓN COPA DÁ COSTA ALEVIN

(Por proximidade)

GRUPO A : 

XALLAS A -CABANA SD – CORISTANCO – SOFÁN

1ª XORNADA

SD Cabana 11:00 SD Coristanco, (17/03)

SD Sofán 18:30 Xallas FC “A”, (15/03)

GRUPO B :
DUMBRIA B – UC CEE – SD FISTERRA

1ª XORNADA

CF Dumbría 12:15 SD Fisterra, (17/03)

Descansa : UC Cee

GRUPO C : 

SD ESTEIRANA A – OS MIUDOS A – OS MIUDOS B – OUTES B

1ª XORNADA

SCDR Esteirana “A” 18:30 Outes CF “B”, (15/03)

ED Os Miúdos “A” 09:30 ED Os Miúdos “B”, (16/03)

(CLASIFICA FASE FINAL DA COPA O 1º DE CADA GRUPO).

FASE CLASIFICACIÓN COPA DÁ COSTA BENJAMIN :

GRUPO A :
UD CERQUEDA – CORISTANCO –  SOFÁN A – SOFÁN B

1ª XORNADA

UD Cerqueda 16:00 SD Coristanco, (16/03)

SD Sofán “B” 19:15 SD Sofán “A”, (16/03)

GRUPO B :
C. F. RAZO –  CAMARIÑAS – UC CEE

1ª XORNADA

CD Razo 12:00 UC Cee, (19/03)

Descansa :  FC Camariñas

GRUPO C : 

OS MIUDOS A – EF CARNOTA – OS MIUDOS B – OUTES B

1ª XORNADA

EF Concello de Carnota 11:00 Outes CF “B”, (17/03)

ED Os Miúdos “B” 12:30 ED Os Miúdos “A”, (16/03)

DATAS COMPETICIÓN : 
1ª Xornada : 17/03

2ª : 24/03

3ª : 31/03

 4ª : 7/04

 6ª . 28/04

FASE FINAL DA COPA DÁ COSTA FÚTBOL 8

Sábado, 11 de Maio

No campo das “Redondas”, (CABANA) : Solicitado polo Cabana SD e acordado polos clubs asistentes á reunión.

FASE FINAL CLASIFICACIÓN POLO TÍTULO : 

ALEVIN :

PONTECESO – SD OUTES C. F. – CF DUMBRIA – XALLAS CF B

1ª XORNADA

SD Ponteceso 12:00 CF Dumbría, (17/03)

Xallas FC “B” 12:00 Outes CF, (16/03)

BENJAMIN : 
DUMBRIA CF – XALLAS A – OUTES SD – SD ESTEIRANA

1ª XORNADA

SCDR Esteirana 13:00 CF Dumbría, (16/03)

Xallas FC “A” 11:00 Outes CF, (16/03)

DATAS FASE FINAL : 
1ª Xornada 17/03

 2ª :  24/03

3ª : 31/03
4ª : 7/04

5ª : 14/04

6ª : 28/04

-ASÍ SERÁ A COMPETICIÓN-

-OS CATRO ESTÁN CLASIFICADOS PARA A FASE FINAL DA COPA, FORMANDO Os CUARTOS DE FINAL, XUNTO COS CAMPIÓNS DOS GRUPOS A, B, C E O GRUPO 5º DE ALEVÍNS E BENJAMINES.

-OS EMPARELLAMENTOS DA COPA DA COSTA, CUXO SORTEO SE REALIZARÁ NO MES DE MAIO, SERÍAN, POR UNHA BANDA, 1º E 4º (enfrontarase ao campión do grupo 5º nos cuartos de final benjamín e alevín) DA FASE FINAL E POLO OUTRO 2º E 3º DA FASE FINAL, EMPARELLÁNDOSE COS CAMPIÓNS DOS OUTROS GRUPOS POR SORTEO.

 -EN PREBENJAMINES CLASIFÍCANSE PARA A DISPUTA DA COPA Os 4 PRIMEIROS, ENFRENÁNDOSE O 1º-4º E 2º-3º EN SEMIFINAIS.

-O CAMPIÓN ALEVÍN; O CAMPIÓN BENJAMIN E O CAMPIÓN PREBENJAMIN (Liga regular), REPRESENTARÁN Á liga DA COSTA NA FASE FINAL GALEGA.

– O SORTEO DE EMPARELLAMENTOS DA COPA DA COSTA REALIZÁSESE O MARTES, 7 DE MAIO.

+++++++++++++++++++++++

-LIGAS BENXAMÍNS, ALEVÍNS E PREBENXAMÍN-

ALEVÍNS DA COSTA

-GRUPO CENTRO, (5º)-

7ª XORNADA

SCD Buño 19:45 EMF Vimianzo, (16/03)

EFB Corcubión 19:00 FS As Baleas, (22/03)

Descansan : SD Laxe e Corme CF

BENXAMÍNS DA COSTA

-GRUPO CENTRO, (5º)-

7ª XORNADA

SD Ponteceso 18:00 EMF Vimianzo, (15/03)

Muxía CF 10:30 SD Laxe, (16/03)

Descansan : FS As Baleas “A” e Corme CF

PREBENXAMÍNS DA COSTA

-GRUPO ÚNICO-

8ª XORNADA

Outes CF 11:00 SD Coristanco, (16/03)

SD Fisterra 11:00 EF Concello de Carnota, (16/03)

SD Sofán 16:00 ED Os Miúdos, (16/03)

UC Cee 11:00 CF Dumbría, (16/03)

Sporting Seaia CF 12:30 EMF Vimianzo, (17/03)

CD Concello de Zas 11:00 Xallas FC, (17/03)

FC Camariñas 12:00 SD Sofán “B”, (17/03)

ED Os Miúdos “B” 12:30 SD Laxe, (16/03)

Muxía CF 10:30 SCDR Esteirana, (16/03)

++++++++++++++++++++++

-Se queres mandarnos algunha información e fotos de deportes, podes facelo no correo : info@piratasdemuxia.es-

-Debaixo das publicidades tes como contactar connosco
se queres axudarnos poñendo a túa-

-COLABORA COA NOSA WEB-

Queres que a tua publicidade salga en todas as nosas noticias?…

Por moi pouco a tua publicidade chegará a milleiros de persoas o día, pois somos o medio de maior difusión da Costa da Morte con moita diferenza e cun espectro de alcance de pobos e persoas, moi extenso, con máis de 60.000 usuarios rexistrados e antre 20.000 e 36.579 visitas o día, triplicando ao segundo medio de comunicación máis seguido e cuadruplicando o terceiro.

Se queres anunciarte connosco e colaborar ca nosa web, contacta connosco no email info@piratasdemuxia.es ou no teléfono : 626 72 00 47.

Consúltanos que tipo de publicidade queres, por un ano cobramos menos ca outros, (de repercusión moi inferior), nun día, semana ou mes.

-Axudándonos a funcionar, axudaraste a que che coñezan-


Attachment

Leave a Comment

Utilizamos cookies propias e de terceiros para o correcto funcionamiento da web. Se continúa navegando, acepta o seu uso.

ACEPTAR
Aviso de cookies