Categories Archives: Futbol

A RFGF TAMÉN PRORROGA A SUSPENSIÓN DAS COMEPITICÓNS ATA QUE NON HAXA RISCO PARA A SAÚDE DE TODOS.

  COMUNICADO OFICIAL A RFGF APROBA PRORROGAR A SUSPENSIÓN DE TODAS AS COMPETICIÓNS DE ÁMBITO AUTONÓMICO, PROVINCIAL E LOCAL ATA QUE AS AUTORIDADES CONSIDEREN QUE SE PODEN REANUDAR SEN RISCO Logo da ampliación do Estado de Alarma decretado polo G

ROLDA DE PRENSA DE DANI GIMÉNEZ :

  Dani Giménez pasouse pola sala de prensa virtual do Club. O meta deportivista, despois de 76 partidos consecutivos de liga xogando, comenta que veu ao Dépor “a un obxectivo claro, que é subir a Primeira División e tentar permanecer en Pri

A RFGF SUSPENDE TODAS AS COMPETICIÓNS DE ÁMBITO AUTONÓMICO DE FÚTBOL, FÚTBOL SALA E FÚTBOL GAÉLICO DURANTE AS DÚAS PRÓXIMAS SEMANAS

  Esta decisión súmase á suspensión decretada pola Federación Española nas competicións de categorías nacionais Ante a situación de urxencia que está xerando a expansión do Coronavirus COVID-19 e logo dos comunicados do CSD e o emitido est

A REAL FEDERACIÓN GALEGA DE FÚTBOL ENTREGARÁ ESTE SÁBADO DURANTE O SORTEO DA COPA DA COSTA EN MUROS OS PREMIOS “PAIXÓN POLO FÚTBOL DA COSTA”

Venancio Paris e o fútbol da costa toda a vida da man.   A entidade que preside Rafael Louzán quere enxalzar e recoñecer públicamente este sábado a unha serie de persoas que fixeron e seguen facendo grande ao deporte rei na Costa A entrega deste

MUROS, PUNTO DE PARTIDA PARA A “LVII EDICIÓN DA COPA DA COSTA MASCULINA” E DA “II COPA DA COSTA FEMININA”

O Muíño das Mareas do Pozo de Cachón albergará este sábado ás 12 horas do mediodía o sorteo dun torneo no que participarán un total de 34 equipos na cita masculina e 4, dous máis que o curso pasado, na feminina Durante o evento a Real Federación

CRÓNICAS E MOITO MÁIS DA 23ª Xda DA 1ª GALICIA G2 : “O VOLANTES VENCE NUN CLIMA RARO CA DESTITUCIÓN DO ADESTRADOR “SIL” QUE DIRIXEU O EQUIPO”. VITORIAS DE SONEIRA E BAIO, DERROTA DO TORDOIA E EMPATE DO DUMBRÍA.

RESULTADOS (Equipos “Zona Pirata”) 23ª Xornada 16/02/2020 SD Negreira 0-3 SD Soneira  Atlético Riveira 2-0 SD Tordoia  Volantes de Baño CF 1-0 Praiña Sporting Club CF Dumbría 2-2 CD Unión CD Baio 4-2 SD Piloño  CF Mazaricos 1-1 Escla

AXENDA DE RESULTADOS DE TODO O FÚTBOL SENIOR E VETERANOS DA COSTA DA MORTE E LIGAS GALEGAS CON EQUIPOS COSTEIROS :

  PREFERENTE NORTE 24ª Xornada (Equipos “Zona Pirata”) -16/02/2020- Laracha CF 1-1 San Tirso SD  SD Residencia 0-1 Atlético Arteixo Atlético Coruña Montañeros CF 0-1 SD Fisterra Xallas FC 3-1 Viveiro CF  CD Foz 1-3 SD Sofán  

AXENDA DE TODO O FÚTBOL DA COSTA SENIOR, VETERANOS E FEMININO : PREFERENTE NORTE, 1ª GALICIA G2, LIGA DA COSTA, 3ª DA COSTA, VETERANOS E LIGAS FEMININAS.

  Aquí tedes nun só artigo todo o que se vai a xogar nesta fio de semana no fútbol da costa ou en ligas galegas con equipos costeiros no fútbol senior, así coma as Ligas de Veteranos da costa, e as femininas con equipos costeiros. Preferente Nor

AXENDA DE TODO O FÚTBOL SENIOR E BASE DA COSTA PARA A PRIMEIRA FIN DE SEMANA DO 2020, (xornadas pertinentes e encontros suspendidos).

  Aquí tedes nun só artigo todo o que se vai a xogar nesta fion de semana no fútbol da costa ou en ligas galegas con equipos costeiros, tanto no fútbol senior coma no de base. Na Preferente Norte e 1ª Galicia G2 xóganse as xornadas pertinentes,

AXENDA DE RESULTADOS DA PREFERENTE NORTE, 1ª GALICIA G2, LIGA DA COSTA, 3ª DA COSTA E LIGAS DE VETERANOS DA COSTA :

  Aquí tes nun só artigo tódolos encontros dos equipos costeiros da Preferente Norte, 1ª Galicia G2, Liga da Costa, 3ª da Costa, División de Honra de Veteranos da Costa e 1ª Galicia Veteranos da Costa,. Tralos encontros poñeremos aquí os res

ROLDA DE PRENSA DE MOLLEJO…

  Rolda de prensa do máis xove do grupo, que polo menos desborda gañas en cada encontro, con máis ou menos cabeza, pero non se lle pode dicir que non corre. A rolda de prensa foi igual ca todas as desta semana, vacía, sen argumentos, e de cumplim

AXENDA DE RESULTADOS DA PREFERENTE NORTE, 1ª GALICIA G2, LIGA DA COSTA, 3ª DA COSTA E LIGAS DE VETERANOS DA COSTA :

  PREFERENTE NORTE (Equipos “Zona Pirata”) -11ª Xornada- Club Lemos 3-2 Atlético Arteixo  Xalla FC 3-1 Boimorto CF  SD Sarriana 2-1 Laracha CF CF Noia 0-0 San Tirso SD SD Sofán 0-0 Galicia de Mugardos SD Dubra 0-2 SD Fisterra    Secuen