AXENDA E PREVIA DE TODO O FÚTBOL 11 BASE DA COSTA : “PENÚLTIMA XORNADA NOS INFANTÍS E COMEZO DAS ELIMINATORIAS DA COSPA DA COSTA CADETE E XUVENIL CON ENCONTROS XOVES, VENRES, SÁBADO E DOMINGO”.

 

Esta vindeira fin de semana volve a haber competición nas 3 ligas de fútbol 11 de base da Costa da Morte co comezo das copas de xuvenís e cadetes, destes últimos xogouse a pasada fin de semana un dos encontro, o que enfrontaba ao ED Os Miúdos e o EF Concello de Camariñas “Juan Cabrejo”, que empataron a dous, (2-2), pasando os camariñáns nos penaltis, (4-5). Esta primeira eliminatoria é a encontro único, e descansan varios equipos npos cadetes polo que xa formarán parte dos cuartos de finala.

Onde ainda non acabou a liga foi nos infantís, nos que xa sabemos quen é o campión, o Outes FC, que con 91 puntos aventaxa a EMF Vimianzo e UC Cee en 13 puntos, con 6 por disputar. Falla saber quen será o segundo pois vimianceses e ceenses empatan a 78 puntos, cos de Vimianzo segundos por golaveraxe. Esto é o único que hai en xogo nas duas xornadas que quedan, así como claro está o posicionamento o máis alto posible dos que van por detrás, que de ningunha maneira collerían a estes dous.

 

 

LIGA DA COSTA INFANTIL

(1ª Galicia Infantil A Costa)

33ª Xornada

   UD Cerqueda 2-2 Xallas FC

 Venres 21/04 ás 19:00 horas

 SD Sofán-CD Concello de Zas 

Sábado 22/04 ás 10:00 horas

 SD Coristanco-Ponteceso SD

Sábado 22/04 ás 10:00 horas

 EFC de Carnota-EMF Vimianzo 

Sábado 22/04 ás 16:30 horas

  ED Os Miúdos-Corme CF 

Sábado 22/04 ás 11:00 horas

Cabana SD-EFC Camariñas “Juan Cabrejo”  

Sábado 22/04 ás 18:00 horas

CF Dumbría 1-4 Outes CF

  Xoves 20/04 ás 18:30 horas

Muxía CF-SCDR Esteirana

Sábado 22/04 ás 17:00 horas

SD Fisterra-UC Cee

Sábado 22/04 ás 18:30 horas

 

 

COPA DA COSTA CADETE

(PREVIA)

Encontro único

ED Os Miúdos 2-2 EFC Camariñas “Juan Cabrejo”

 (Nos penaltis 4-5)

Sábado 15/04 ás 12:00 horas

SD Sofán-EF Concello de Carnota

 Domingo 23/04/2023 ás 10:00 horas

SD Fisterra 4-4 UD Cerqueda

 (Nos penaltis 3-4)

Venres 21/04/2023 ás 19:00 horas

Xallas FC-UC Cee

23/04/2023 ás 12:15 horas

SD Coristanco-Outes FC

23/04/2023 ás 12:00 horas

-Exentos da Previa-

 CF Mazaricos

EMF Vimianzo

Ponteceso SD

 

COPA DA COSTA XUVENIL

(Oitavos de Final)

Encontro único-

SD Fisterra-Corme CF

Sábado 22/04 ás 16:00 horas

 Soneira SD-UC Cee

Sábado 22/04 ás 19:00 horas

Outes FC-SD Sofán

Sábado 22/04 ás 17:00 horas

CD Baio-UD Corcubión

Sábado 22/04 ás 12:30 horas

Ponteceso SD-Xallas FC

Sábado 22/04 ás 17:00 horas

SCDR Esteirana-ED Os Miúdos

Sábado 22/04 ás 17:00 horas

UD Cerqueda-Muxía CF

Sábado 22/04 ás 17:00 horas

Exento : Cabana SD

 

-Foto e Texto : Xosé Búa “Pirata”