AXENDA DE TODO O FÚTBOL SENIOR E BASE DA COSTA PARA A PRIMEIRA FIN DE SEMANA DO 2020, (xornadas pertinentes e encontros suspendidos).

 

Aquí tedes nun só artigo todo o que se vai a xogar nesta fion de semana no fútbol da costa ou en ligas galegas con equipos costeiros, tanto no fútbol senior coma no de base. Na Preferente Norte e 1ª Galicia G2 xóganse as xornadas pertinentes,nament5ras que na Liga da Costa e na 3ª da Costa, así coma nas de base de Xuvenís, Cadetes, Infantís e Prebenxamíns, xóganse os encontros que non se xogaron o pasado día 21 de Nadal por mor do temporal “Fabien”, que trouxo o noso país ventos superiores aos 180 Kms hora.

Non vos traemos o que pode haber en Alevíns e Benxamíns porque verdadeiramente este despropósito de ligas, que xa remataron cun formato e agora están con outro, como que non as entendemos nen nos aclaramos con elas, como lles pasa a moitos afeccionados que nos escriben. Feito polo que pedimos desculpas.

O remate dos encontros tódolos resultados neste mesmo artigo…

 

PREFERENTE NORTE

-18ª Xornada-

(Equipos “Zona Pirata”)

Atlético Arteixo-Sarriana : 05/01 ás 12:00 horas

Noia 3-1 Xallas

Sofán 5-1 Boiro

Puebla 0-0 Laracha

Fisterra-Ribadeo : 05/01 ás 16:00 horas

 

1ª GALICIA G2

-17ª Xornada-

(Equipos “Zona Pirata”)

Tordoia 3-1 Lalín

Soneira-Flavia : 05/01 ás 16:15 horas

Cordeiro-Baio : 05/01 ás 17:00 horas

Escvlavitude-Dumbría : 05/01 ás 12:00 horas

Negreira-Volantes de Baño : 05/01 ás 16:00 horas

Atlético Riveira 1-2 Mazaricos 

 

LIGA DA COSTA

-Suspendido 16ª Xornada-

UC Cee 2-2 CD Muros

 

3ª DA COSTA

-Suspendido 14ª Xornada-

SD Camelle 3-3 UD Corcubión 

 

AMIGABLE

-Encontro benéfico no “Campo de Lombáns”, (Carnota)-

CF Lira-UD Monte Louro : 04/01 ás 16:30 horas

 

FÚTBOL BASE DA COSTA

 

 

LIGA GALEGA XUVENIL

-16ª Xornada-

(Equipos “Zona Pirata”)

Galicia de Caranza 5-1 CF Dumbría

 

PRIMEIRA AUTONÓMICA XUVENIL

-Suspendidos 14ª Xornada-

Xallas FC 0-2 SD Sofán

Corme CF 8-0 UC Cee 

Cabana SD 7-0 SCD Malpica 

Sporting Seaia CF 1-2 SD Ponteceso 

Outes CF-SD Soneira : 04/01 ás 20:00 horas

 

LIGA GALEGA CADETE

-16ª Xornada-

(Equipos “Zona Pirata”)

CF Dumbría 3-2 Deportivo “B” 

Imperator 3-1 Bergantiños

 

PRIMEIRA AUTONÓMICA CADETE

-Suspendido 14ª Xornada-

Corme CF-UC Cee : 05/01 ás 12:00 horas

 

PRIMEIRA AUTONÓMICA INFANTIL

-Suspendidos 14ª Xornada-

Xallas FC 5-1 CF Porteño

Cabana SD 9-2 SD Sofán 

Outes CF 5-1 SD Coristanco

SCDR Esteirana 2-3 Muxía CF

SD Laxe 1-8 SD Fisterra 

UC Cee 0-5 CF Dumbría

 

PREBENXAMÍN F8

-Suspendidos 4ª, (Grupo Norte) e 5ª, (G Sur) Xornada-

UD Cerqueda-SD Sofán “B” : 07/01 ás 17:00 horas

SD Coristanco-SD Sofán “A” : 05/01 ás 11:00 horas

++++

UC Cee 6-1 Outes CF : 04/01 ás 11:00 horas

SD Fisterra-ED Os Miúdos : 08/01 ás 18:00 horas

 

-Fotos e Texto : Xosé Búa “Pirata”/piratasdemuxia.es

++++

Informarche de que se nos estás seguindo polo móbil, que para ordenadores temos outro formato moito completo ca o que che pode ofrecer un móbil polas súas dimensións de pantalla.

Tamén informar que trocamos de email: admin@piratasdemuxia.es

Contrata a tua publicidade connosco e chegarás cada día a milleiros de persoas.


Attachment

Utilizamos cookies propias e de terceiros para o correcto funcionamiento da web. Se continúa navegando, acepta o seu uso.

ACEPTAR
Aviso de cookies