ASÍ ESTÁ A LOITA POLA PERMANENZA NA LIGA DA COSTA NA PREVIA DA PENÚLTIMA XORNADA, CON EQUIPOS QUE XA SE DAN POR DESCENDIDOS E OUTROS QUE SE AFERRAN O MIRAGRE.

FASE DE PERMANENZA NA LIGA DA COSTA

O Nantón é dos que teñen a soga o pescozo.

 

A cousa está moi complicada para varios equipos dos 3 grupos no eido de acadar a salvación na Liga da Costa e a baixada automática a unha 3º da Costa que non debería existir, e que non se salva cada tempada dun esperpento, ou polo número de equipos, ou por xogar, 3-4 voltas, e este ano despois de xogarse unha liga completa, facer dous grupos da mesma polo ascenso. O dito patética.

Aquí tes un pouco como están as cousas a falla de duas xornadas no tocante a permanenza na Liga da Costa e a previa da penúltima xornada. Baixan fixo o último de cada grupo e o número pódese incrementar cos arrastres que haxa das ligas superiores.

 

Grupo A

Camariñas e Cerqueda chegan cos deberes feitos e a loita está antre Baiñas, (7 puntos), e Nantón, (3), moito máis complicado para os nantoneses que dependen do que faga esta semana o equipo baiñés, xa que na derradeira xornada xogan contra eles.

Grupo B

San Lorenzo, (13 puntos), ten todo amarrado e ao Monte Louro, (11), teno na man, pois os que se xogan a vida son o Lira, 3º con 6 puntos e o Malpica, 4º cos mesmos 6 puntos, e ademáis xogan esta semana en terras malpicanas, un choque a cara de can.

Grupo C

Cee e Outes vivirán duas xornadas de preparación para a Copa da Costa, namentras que Sporting zas, (5 puntos), e Buño, (5), loitarán por quedar de terceiros, (agora son os zacenses), e teñen na derradeira xornada un choque antre eles en Zas.

Todo canto falamos na situación de baixar só os 3 últimos de cada grupo, que como apuntábamos, cos arrastres haberá algún descenso máis.

 

PREVIA Xornada

-Grupo A-

Camariñas FC  CD Nantón

Día : 14/05

Hora : 18:30

Campo : Hermanas Patiño, (Camariñas)

Árbitro : Carlos Señarís Balsas

 

CD Baiñas – UD Cerqueda 

Día : 14/05

Hora : 18:00

Campo : Municipal de Vimianzo

Árbitro : Manuel Espasandín Romar

 

Clasificación 

Camariñas FC : 15

UD Cerqueda : 14

 CD Baiñas : 7

 CD Nantón : 3

 

 –Grupo B-

SCD Malpica CF Lira

Día : 15/05

Hora : 17:00

Campo : Pedra Queimada, (Malpica)

Árbitro : Óscar Santos Rodríguez

 

SD San Lorenzo – UD Monte Louro 

Día : 15/05

Hora : 17:00

Campo : As Pedreiras, (Berdillo)

Árbitro : Óscar Rey Sánchez

 

Clasificación 

SD San Lorenzo : 13

 UD Monte Louro : 11 

CF Lira : 6

SCD Malpica : 6

 

-Grupo C- 

UC Cee Sporting Zas

Día : 14/05

Hora : 17:30

Campo : San Paio de Refoxos, (Xallas-Cee)

Árbitro : Marcos Ordóñez Rodríguez

 

Outes FC – SCD Buño

Día : 15/05

Hora : 17:00

Campo : O Conchido, (Serra de Outes)

Árbitro : Abel Fernández Lodeiro

 

Clasificación

UC Cee : 14

Outes CF : 11

 Sporting Zas : 5

SCD Buño : 5

 

-Foto de arquivo, e Texto : piratasdemuxia

Attachment

Utilizamos cookies propias e de terceiros para o correcto funcionamiento da web. Se continúa navegando, acepta o seu uso.

ACEPTAR
Aviso de cookies