MALA XORNADA PARA OS NOSOS NA PENÚLTIMA DA FASE DE PERMANENZA NA 1ª GALICIA : “CORME E PONTECESO CON MOITAS PEPELETAS PARA O DESCENSO”.

Fase de Permanenza 1ª Galicia

Insuficiente empate do Ponteceso ante o Ulla.

 

No Grupo 3, o Praiña caeu, pero segue a ser o mellor cuarto dos 3 grupos, con 11 puntos, 4 máis co Corme, e 1 máis ca Ponteceso e Volantes, que se xogan todo na derradeira xornada, cos pontecesáns cuartos con 10 puntos, os de Baño cos mesmos puntos e en ascenso direto e na terceira praza o Val do Ulla, cun punto máis ca ambos, pero ca ventaxe de que o Ponteceso descansan na derradeira xornada, e unha vitoria ou empate do Volantes ante o Cruces, deixaría aos da Vila de Pondal no descenso direto. Dumbría e Soneira, que xa teñen fai tempo todo resolto, descansaron ao igual co Volantes, o máis beneficiado da xornada polo empate antre Ponteceso e Val do Ulla, (1-1).

 

 9ª XORNADA

-Penúltima-

Grupos 1

SD Agolada 3-1 Corme CF

Día : 15/05

Hora : 17:30

Campo : Hospitalillo, (Agolada)

Árbitro : Manuel Paz Hermida

Xa deixou encarrilado o equipo agoleño o choque na primeira metade con goles de Aitor, (25´) e Álvaro, (35´). Metise no encontro o equipo cormelán a hora de xogo cun tanto de Brais, pero pouco durou a ledicia pois dez minutos despois Mathias facía o terceiro dos locais, que lles daba a tranquilidade para acabar gañando e asegurar a permanenza e deixar os cormeláns practicamente descendidos, xa que agora mesmo son o peor dos tres cuartos a falla dunha xornada para o final.

 

 CD Lalín 3-1 SD Esclavitude

Día : 15/05

Hora :17:00

Campo : Anexo Manuel Ánxo Cortizo, (Lalín)

Árbitro : Manuel Castro Mouzo Vitoria dos lalineses que deixan o Esclavitude practicamente descendidos. Na primeira metade adiantábanse os locais cun tanto de Víctor, (28´), e xa na segunda igualaban os visitantes por medio de Miguel, 850´). Xa no treito final os locais sentenzaban o choque con dous goles consecutivos de Eloy, (85´) e Borja, (67´).

 

Descansa : CF Dumbría

 

 CLASIFICACIÓN

CD Lalín : 25 puntos

CF Dumbría : 18

SD Agolada : 14

Corme CF : 7

SD Esclavitude : 6

 

Grupo 2

 SD Tordoia 3-0 SD Cruces

Día : 15/05

Hora : 18:30

Campo : Gorgullos, (Tordoia)

Árbitro : José Luis Peso Rodríguez

Adiantáronse os tordoieses aos 19 minutos de xogo cun tanto de Abel, e non pecharon o choque ata o 52 no que de novo Abel facía o segundo seu e do equipo. Manuel nos instantes finais pechaba a goleada, (83´).

 

  Ponteceso SD 1-1 UD Val do Ulla

Día : 15/05

Hora : 18:00

Campo : O Pinguel, (Ponteceso)

Árbitro : Darío Costas Rodal

Punto insuficiente do Ponteceso ante un rival direto e que deixa para a derradeira xornada o devir deste grupo. Ismail facía o primeiro gol da tarde, pero en propia porta no 63´, a reacción pontecesana foi inmediata e pouco despois Iago facía o empate, (63´), que xa non se movería.

 

Descansa : Volantes de Baño FC

 

CLASIFICACIÓN

SD Tordoia : 21

SD Cruces : 16

UD O Val do Ulla : 11

 Ponteceso SD : 10

Volantes de Baño CF : 10

  

Grupo 3 

  CD Belvís 4-1 CCD Taragoña

Día : 15/05

Hora : 18:00

Campo : As Cancelas, (Belvís)

Árbitro : Adrián Casal Barreiro

A pesares de adiantarse o Taragoña a media hora de xogo por medio de Iván, o Belvís igualaba antes do descanso, (43´), e acababa goleando na segunda metade con tantos de Diego, (63´), Crístian, (71´) e Lucas, (87´).

 

 Cordeiro CF 4-1 Praiña Sporting Club

Día : 15/05

Hora : 18:00

Campo : Municipal de Baño, (Valga)

Árbitro : Francisco Manuel Brión Sanisidro

Vitoria incontestable dos de Valga fraguada na primeira metade na que se poñían 3-0 con goles de Xabier, (12´), Jonathan, (15´), Sergio, (27´). Xa na segunda acurtaba distanzas o equipo visitantes cun tanto de Adrián, (50´), pero non tardaba de sentenza so clube local, por medio de novo de Jonathan, (60´).

 

Descansa : SD Soneira

 

CLASIFICACIÓN

Soneira SD : 19

Cordeiro CF : 16

CD Belvís : 15

Praiñas Sporting Club : 11

CCD Taragoña : 5

 

-Foto : FaceBook do Ponteceso SD

-Texto : piratasdemuxia